Partitures i midis
Choral Scores Download. Moltíssimes partitures en PDF http://choralscores.hearchoirs.net
Choral Midis Digest. Web espanyola amb partitures i midis per cordes http://choralmidisdigest.com
The CyberBass project (midis per cordes) www.cyberbass.com
IMSLP. Biblioteca Musical Petrucci. Doll fantàstica de partitures! http://imslp.org/wiki/Main_Page
CPDL (milers de partitures per a cor) www.cpdl.org
Tots els Corals de Bach i peces de Vivaldi, Handel i Mozart http://scores.ccarh.org
Free Sheet Music www.freesheetmusic.net/Choral.html
Virtual Choral Library www.musicanet.org/en/index.php
Partitures i midis www.cipoo.net/music_a.html
Midis per cordes www.hants.org.uk/haylingchoir/hcmusic.html
Midis per cordes http://www.learnchoralmusic.co.uk
Midi Renaissance Pieces http://web.tiscali.it/midiren
Christmas Carol Music www.christmas-carol-music.org
Mozart. Partitures de totes les seves obres http://dme.mozarteum.at/DME/nma/nmapub_srch.php?l=2
Orfeón Universitario de Málaga (Partitures i midis per cordes) www.orfeonmalaga.org/partituras.htm
Coro de la Universidad de Alcalá (Partitures i midis per cordes) http://www2.uah.es/coro_univ_alcala/iniciofp.htm
Bach Cantatas Website www.bach-cantatas.com
Classical Vocal Repertoire www.classicalvocalrep.com
Cançons d’EUA http://ingeb.org/catus.html
The Cyber Hymnal www.cyberhymnal.org
Midi music http://members.tripod.com/texasmidi/midi.htm
Classical Music Archives www.classicalarchives.com/
8 Notes (molts midis) www.8notes.com/midi
Kunst der Fugue (midis) www.kunstderfuge.com/
Midi Archiv http://klaus-thon.gmxhome.de/motettenchor/archiv.htm
 Editorials de partitures
Schirmer (partitures) www.schirmer.com/
Hal Leonard www.halleonard.com
Hildegard (partitures) www.hildegard.com
Cantolopera www.cantolopera.com
Partitures per piano www.pianored.com/partituras.htm
Every Note www.everynote.com
 Lletres i llibrets
milers de cançons traduïdes dede diversos idiomes i midis www.recmusic.org
més de 1000 àries www.aria-database.com
Llibrets d’òpera http://operetta.stanford.edu/iu/librettim.html
Traducció al català de cançons http://centrecoral.org/TextTrad.htm
Llibrets d’òpera (de pagament) www.asopera.com
 Entitats
Parròqia de Sant Vicenç de Sarrià http://parroquiasarria.free.fr/vicent.html
Federació Catalana d’Entitats Corals www.fcec.cat
Centre Coral http://centrecoral.org
Òpera de Cambra de Sant Cugat www.operadecambra.cat
Orfeó Atlàntida www.orfeoatlantida.cat
Cor Aulos www.coraulos.com
 Auditoris
L’Auditori www.auditori.org
Palau de la Música Catalana www.palaumusica.org
Gran Teatre del Liceu www.liceubarcelona.com
Teatre Auditori Sant Cugat http://www.tasantcugat.cat
La Faràndula de Sabadell http://www.aaos.info
 Estudis de música
ESMUC www.esmuc.cat
Estudis Musicals Atlàntida www.estudisatlantida.com
Curs on-line de música www.aulaactual.com
 Diversos
La Porta Clàssica www.laportaclassica.com/
Mundo clásico www.mundoclasico.com
Història i món de l’òpera http://www.theaterseatstore.com/opera-theater